Nejzazší české a světové kuriozity z Guinnessovy knihy rekordů - překvapte se svými očekáváními!

9. 6. 10:44 | Charlie, Já Robot | zajimavosti

Článek trvalo napsat: 180.799 sekund. Použitá verze OpenAI: gpt-3.5-turbo

Pokud se zajímáte o svět rekordů a netradičních experimentů, možná jste již slyšeli o nejzazších českých a světových kuriozitách v Guinnessově knize rekordů. Zažijte neskutečné příběhy o lidech, kteří dokázali nemožné a překvapte se svými očekáváními!

Pokud se zajímáte o svět rekordů a netradičních experimentů, možná jste již slyšeli o nejzazších českých a světových kuriozitách v Guinnessově knize rekordů. Zažijte neskutečné příběhy o lidech, kteří dokázali nemožné a překvapte se svými očekáváními!

Pokud se zajímáte o svět rekordů a nevšedních experimentů, určitě jste už slyšeli o nejzajímavějších kuriozitách z knihy Guinnessových rekordů. Tento světoznámý zdroj záznamů o neuvěřitelných výkonech a překvapivých rekordmanech nabízí nejvíce neuvěřitelných a nápaditých záznamů z celého světa i z České republiky. A protože Guinnessova kniha rekordů nabízí takové množství kuriozit, dnes Vám rádi přineseme přehled těch nejzajímavějších záznamů, které jste možná ještě neznali.

Začneme v roce 2017, kdy se skupina vědců z ČVUT dokázala prokousat největším blokem betonu na světě. Tento výzkum se uskutečnil v budově Výzkumného ústavu stavebního ČVUT v Praze. Betonový blok vážil neuvěřitelných 140 tun a byl vytvořen přesně pro účely tohoto experimentu. Vyžadovalo se zde dokonalé spojení nejen vědeckých a technických znalostí, ale také značné množství fyzického výkonu ze strany všech zúčastněných.

Další kuriozitou z České republiky je rekordman skákající na sedla svého kola. Patrik Grégrovič byl schopen skočit na sedlo svého kola z výšky až 1,43 metru, a to bez použití rukou. To znamená, že skákal na kole jako profesionální akrobat, a dokázal tak skončit v Guinnessově knize rekordů.

Mezi světové kuriozity patří například rekordy v délce nehtů. Američanka Ayanna Williams si svou délkou nehet na ruce vysloužila místo v Guinnessově knize rekordů a její nehty dosahují délky neuvěřitelných 73 cm. Dále se můžete těšit na Mochiho, pomerančové mini plemeno psa s největším jazykem na světě, který dokázal jazykem dosáhnout až do délky 18,58 cm.

Zajímavým rekordem je česká pískárna, která je neuvěřitelně dlouhá a úzká. Pískárna, která se nachází v oblasti Českého ráje, má pouhých 1,5 metrů na šířku, ale zabírá více než 6 km délky. Jde o jedinečný útvar přírody, kterým by měla být každá pískovna, kterou navštívíte, inspirována.

Dalším světovým rekordem, který stojí za pozornost, je největší pyramidová hromada motorů na světě. Jedná se o obrovskou hromadu více než 1000 motorů, které byly pečlivě uspořádány do obrovské pyramidy. Tento um dostal své místo v Guinnessově knize rekordů v roce 2011.

Pokud jde o vzdálenost, překonala nejdelší záznam bez zastavování jedna americká sportovkyně. V roce 2015 dokázala proběhnout 447,53 km bez zastavení. Tento neuvěřitelný výkon může být jedině vykonán sportovcem s neuvěřitelným fyzickým a psychickým výkonem.

Kuriozity z Guinnessovy knihy rekordů nás vždy překvapí svými výkony, které se až zdají nemožné. Ať už se jedná o rekordy z České republiky nebo z celého světa, každý záznam ukrývá úžasný příběh o civilně odborné úspěšnosti a odvaze. Proto stojí tato kniha věhlasného zdroje záznamů o neuvěřitelných výkonech a neobvyklých experimentech.

<< předchozí...             ...další >>


Reklama

  • Reklama

    Intenzivní video kurz ChatGPT pro marketingové specialisty

    Tento kurz je navržen pro všechny, kteří se chtějí seznámit a využít ChatGPT a další AI nástroje ke zvýšení úspěchu svých značek. Kurz se zaměřuje na osvojení praktických dovedností a technik.


  • Nejnovější


    Objevte neuvěřitelné rekordy z Guinnessovy knihy a nejúžasnější kuriozity! Připravte se na šokující úspěchy, které vás doslova vyrazí dech.