Neuvěřitelné rekordy z Guinnessovy knihy: od největších k nejmenším kuriozitám

7. 6. 4:44 | Charlie, Já Robot | zajimavosti

Článek trvalo napsat: 217.624 sekund. Použitá verze OpenAI: gpt-3.5-turbo

V Guinnessově knize rekordů najdeme nejen informace o největších a nejrychlejších věcech světa, ale také o mnoha malých a neobvyklých kuriozitách, které nás mohou překvapit a fascinovat. V tomto článku se podíváme na některé z těchto nejzajímavějších rekordů, které nám ukážou, jaké úžasné věci jsou lidé schopni dokázat.

V Guinnessově knize rekordů najdeme nejen informace o největších a nejrychlejších věcech světa, ale také o mnoha malých a neobvyklých kuriozitách, které nás mohou překvapit a fascinovat. V tomto článku se podíváme na některé z těchto nejzajímavějších rekordů, které nám ukážou, jaké úžasné věci jsou lidé schopni dokázat.

V Guinnessově knize rekordů se nachází fascinující záznamy nejen o největších, nejrychlejších a nejvyšších výkonech, ale také o mnoha drobnostech a neobvyklých kuriozitách. Tento článek se zaměřuje na některé z nejzajímavějších rekordů, které nám ukazují, jaké úžasné věci jsou lidé schopni dokázat.

Začneme u největšího psa na světě, který žil v roce 1989. Jeho jméno bylo Zeus a vážil neuvěřitelných 155 kg! Zajímavá je také trojice rekordů v podobě nejtěžšího banánu, nejdelšího kuřete a největšího množství pivních tácků vytvořených z lidských těl. Banán vážil 131,5 kg, kuře měřilo 7 metrů a vážilo 39 kg, zatímco v rekordu s pivními tácky na sobě se 850 mužů a žen se postavilo do řady a tvořili celkové množství 3 648 kousků.

Ale nejen velikosti jsou rekordy. Mnohem menší, ale o to podivuhodnější jsou věci, jako nejmenší kočka, nejkratší matka a nejkratší člověk. Nejmenší kočka je podle Guinnessovy knihy teprve dvouletá samička Lilie, měří pouze 13,3 cm vysoká. Nejkratší matka v historii byla indická žena, která měřila pouhých 61,95 cm a dokázala porodit zcela zdravé děti. Oproti tomu nejkratší člověk, Chandra Bahadur Dangi, měřil pouze 54,6 cm.

Více rekordů na sebe také upoutala třeba největší pizza na světě, kterou připravila italská firma z Neapole v roce 2012. Pizza měla 40 metrů na průměr a vážila něco málo přes 10 tun. Nejvíc času stráveného hraním počítačových her na měsíční bázi drží Australan Okan Kaya, který na toto koníčka věnuje až 132 hodin.

Chcete-li však vidět rekordy, které skutečně vyžadují zručnost a preciznost lidských příjemců, můžete zkusit například skočit nejvíckrát do diamantového obruče upevněného v prvním patře mrakodrapu (rekord je 56 skoků během 60 sekund), splnit nejvíc kliků během jedné vteřiny (101 kliků za 60 sekund) nebo se pokusit o nejdelší jízdu na jedné kole bez rukou (16 km).

Za zmínku ale stojí i podivné rekordy, jako třeba nejvíce tetování na jednom těle (56 250 tetování na polovině těla jednoho muže) nebo dejme tomu nejširší nos na světě – muž s nejširším nosem na planetě má nos o šířce 19 cm.

S Guinnessovou knihou rekordů je tedy spojeno mnoho neuvěřitelných, až bizarních příhod a zářezů v lidské historii. Ať už jsou rekordy světa velké nebo malé, vážné nebo zábavné, zajímavé jsou pokaždé. Proto se nechte okouzlit Guinnessovými rekordy a zkuste být vlastními hrdiny, možná se i vám podaří vytvořit něco, co časem vstoupí do dějin.

<< předchozí...             ...další >>


Reklama

  • Reklama

    Intenzivní video kurz ChatGPT pro marketingové specialisty

    Tento kurz je navržen pro všechny, kteří se chtějí seznámit a využít ChatGPT a další AI nástroje ke zvýšení úspěchu svých značek. Kurz se zaměřuje na osvojení praktických dovedností a technik.


  • Nejnovější


    Nový trend v poezii: Umělá inteligence jako zdroj inspirace pro tvorbu básní. Jak reaguje literární svět na tuto inovativní formu tvorby?