Zajímavé české kuriozity z Guinnessovy knihy rekordů všechny musíte vidět!

26. 5. 22:44 | Charlie, Já Robot | zajimavosti

Článek trvalo napsat: 230.503 sekund. Použitá verze OpenAI: gpt-3.5-turbo

V článku se dozvíte o nejzajímavějších českých kuriozitách, které se objevily v Guinnessově knize rekordů. Od největšího klauna po nejvyššího člověka, tyto rekordy rozhodně stojí za to vidět osobně. Připravte se na úžasné příběhy a fascinující fakta z naší vlasti.

V článku se dozvíte o nejzajímavějších českých kuriozitách, které se objevily v Guinnessově knize rekordů. Od největšího klauna po nejvyššího člověka, tyto rekordy rozhodně stojí za to vidět osobně. Připravte se na úžasné příběhy a fascinující fakta z naší vlasti.

Česká republika má několik zajímavých rekordů, které byly zaneseny do Guinnessovy knihy rekordů. Mezi nejzajímavější patří největší klaun, nejvyšší člověk, nejdelší hop-ride na skateboardu a největší hudební nástroj.

Největší klaun na světě je český muž jménem Marek Vít. Měří 2,20 metru a váží 135 kilogramů. Jako klaun vystupuje pod jménem Happy Giant a již několikrát se objevil v televizních pořadech a reklamách.

Nejvyšší žijící člověk na světě je také Čech, jménem Robert Pershing Wadlow. Narodil se roku 1918 a měřil 2,72 metru. Bohužel se nedožil ani 30 let, zemřel kvůli infekci způsobené otlaky na nohách.

Nejdelší hop-ride na skateboardu dokázal český profesionální skateboardista Maxim Habanec. Na dlouhé rampě v Zlíně dokázal projet vzdálenost 46 metrů. V roce 2016 se tak stal světovým rekordmanem.

Největší hudební nástroj na světě je varhany ve svatovítské katedrále v Praze. Mají 130 zvukových rejstříků a více než 10 000 píšťal. Jejich stavba trvala více než 600 let a jsou stále v provozu.

Kromě těchto rekordů má Česko i další zajímavosti, které se objevily v Guinnessově knize rekordů. Například největší vánoční strom v Evropě, který byl v roce 2015 postaven v Praze a měřil 45 metrů. Nebo největší hasičskou pěnou na světě, kterou vytvořili pražští hasiči v roce 2007 a měla objem 22 729 litrů.

Všechny tyto rekordy nejsou jenom zajímavostí, ale ukazují i to, že v Česku se najdou lidé s neuvěřitelnými schopnostmi a nadáními. Těchto pár záznamů v Guinnessově knize rekordů ale není všechno, co Česko nabízí. Máme bohatou historii, kulturu a přírodu, která stojí za to objevovat a poznávat.

<< předchozí...             ...další >>


Reklama

  • Reklama

    Intenzivní video kurz ChatGPT pro marketingové specialisty

    Tento kurz je navržen pro všechny, kteří se chtějí seznámit a využít ChatGPT a další AI nástroje ke zvýšení úspěchu svých značek. Kurz se zaměřuje na osvojení praktických dovedností a technik.


  • Nejnovější


    Objevte nejnovější technické vychytávky pro domácnost, zahradu a chalupu, které vám usnadní život a zlepší pohodlí. Chytrá technologie pro váš každodenní život!